Лубе Банка победи Левски Сиконко с 3:1 гейма в мач от Шампионската волейболна група. В последния гейм "сините" бяха лесна плячка на съперника си - 13:25. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:4 за италианците, а минута преди това те водеха с 15:2!

Левски Сиконкозагуби третия гейм в мача си срещу Лубе Банка Мачерата с 22:25 точки. Това бе най-равностойният гейм в италианския град Осимо. Играта се движеше точка за точка. Домакините взеха техническите прекъсвания с 8:7 и 16:15. След подновяване на играта италианците натрупаха 2-3 точки аванс и го удържаха до края. Мачерата загуби един геймбол при 24:21, но взе частта с 25:22 за 22 минути игра.

Левски Сиконко взе втория гейм с 28:26 точки. "Сините"поведоха в резултата с 4:1, но италианският колос изравни и взе първо техническопрекъсване с 8:6. Последваха 4 поредни точки за Мачерата. Възпитаниците на Мартин Стоев изравниха за 14:14. Второто техническо прекъсване дойде при точка аванс за домакините 16:15. Левски успя да стопи пасива си от 3 точки при 21:21. Лубе Банка Мачерата имаше геймбол при 24:22, но Левски Сиконко реализира 2 поредни точки. Италианците изпуснаха още два геймбола, но след равенство 26:26 българският първенец бе по-мотивиран и взе втората част с 28:26 за 26 минути.

"Сините" загубиха първия гейм с 11:25 точки. Играта бе равностойна в първите минути, когато "сините" дори поведоха, но последва изключително силна серия на италианския първенец, който взе техническите прекъсвания с 8:5, 16:7. Мачерата увеличаваше аванса си непрестанно и в крайна сметка не даде никакъв шанс на гостите от България в първия гейм, продължил 18 минути.

Старши треньорът Мартин Стоев пусна следната стартова шестица: Боян Йорданов, Теодор Богданов, Николай Антонов, Константин Митев, Красимир Гайдарски, Методи Ананиев и либеро Владислав Иванов.

Лубе Банка Мачерата - Левски Сиконко 3:1 (25:11, 26:28, 25:22, 25:13)