Женският национален отбор по волейбол на България така и не може да прескочи тази осминафинална фаза на Европейски първенства. За четвърти пореден път "лъвиците" не могат да стигнат до четвъртфинал на шампионат на Стария континент.

Момичетата на Иван Сеферинов загубиха драматично от Германия с 2:3 гейма в плейофа за класиране на четвъртфиналите на Европейското първенство в Азербайджан и приключват участието си.

"Лъвиците" изпуснаха страхотен шанс за място в битката за медалите. На четвъртфиналите ги чакаше съвсем преодолимият отбор на Азербайджан, но сега срещу него ще се изправят германките.

Нашите водеха с 2:1 и изглеждаше, че държат мача в ръцете си, но допуснаха срив и отпаднаха. В отделните части резултатът беше 14:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:11 в полза на победителките от Бундестима.

Момичетата на селекционера Иван Сеферинов започнаха много силно и взеха с лекота първия гейм с 25:14.По коренно различен начин се разви вторият гейм, в който германките взеха инициативата и подържаха разлика от 4-5 точки, като затвориха частта с 25:20.

Българките започнаха разконцентрирано и третия гейм, като тръгнаха с 0:3. Постепенно намериха ритъма си и спечелиха с 25:16. Четвъртата част започна равностойно, но при второто техническо прекъсване Германия вече имаше аванс от 4 точки - 16:12 и до края не позволи обрат - 25:19 и тайбрек.

В решителния пети гейм германките бяха по-свежи и дръпнаха с 8:5. До края българският отбор не намери сили за обрат и загуби с 11:15. Така нашите момичета отпадат, след като изиграха четири петгеймови мача. Последните два от тях, за съжаление, загубиха. Най-резултатна за България в последния двубой беше Елица Василева с 23 точки.