Домакинът на европейското първенство по волейбол Полша претърпя тежка загуба с 0:3 (22:25, 22:25, 20:25) от Сърбия още в първия си мач на първенството. Двубоят, който се игра пред над 60 000 зрители на Националния стадион във Варшава, премина изцяло под диктовката на "плавите" и те логично се поздравиха със заслужена победа.

България не можа да разгадае ребуса Русия на старта на Евроволей

Световните шампиони от Полша започнаха силно мача и поведоха с 8:5 точки при първото техническо прекъсване, но веднага след това Сърбия успя да ги догони. Двата тима си размениха по още няколко точки, но до второто техническо прекъсване Сърбия излезе напред в резултата. Поляците пробваха да обърнат гейма, но многото непредизвикани грешки им попречиха да го сторят.

Втората част бе пълно копие на първата - Полша поведе с 8:5 до първото спиране на играта, но след това Сърбия отново направи обрат с методична игра и много силна защита и взе и втория гейм с 25:22.

В третия гейм Сърбия поведе рано в резултата, но притиснати до стената поляците заиграха по-добре и докара резултата до 18:18, въпреки че малко преди това отстъпваха с 11:16.

Пламен Константинов: Колеблив мач, трябва да си вземем поуки

Заключителните минути на мача обаче отново бяха за Сърбия и след серия от 7:2 точки западните ни съседи се поздравиха с убедителен успех, който им отваря широко вратите към директно класиране на четвъртфинал.

Неманя Петрович отбеляза 15 точки за Сърбия, Дражен Лубурич прибави 13, а нагърбилият се със завършването на най-важните точки Урош Ковачевич приключи с 12. За Полша Михал Кубяк отбеляза 11, а звездата на тима Бартош Курек игра много под нивото си и приключи с едва 6, като дори изгледа края на мача отстрани.

В другия късен мач от програмата европейският вицешампион Словения започна с категоричен успех с 3:0 (27:25, 25:15, 25:16) над Испания. В събота България играе с Испания, докато Словения среща Русия./ БТА