Нефтохимик Бургас сякаш закономерно стана първият финалист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В монтанската зала "Младост", където се провежда турнира, тимът, воден от Найден Найденов, победи Хебър Пазарджик в 1/2-финален мач с 3:0 (25:19, 25:21, 25:17).

Като титулярен разпределител за Нефтохимик започна Димо Димов. Той замени Георги Братоев, който се контузи по време на четвъртфиналния двубой с ЦСКА в петък.

Бургазлии натрупаха солидна преднина след първата техническа пауза. Добра серия от начален удар на Валентин Братоев доведе до аванс от 5 точки при 12:7. Нефтохимик разколеба посрещането на съперника и закономерно поведе.

Втората част се разви почти по идентичен начин. Бургазлии натиснаха противника отново с начален удар, блокадата на Нефтохимик също бе мястото си и се стигна до 2:0.

В третия гейм Теодор Салпаров и съотборниците му не оставиха шансове на съперника още в началото и спокойно доиграха мача. Хебър направи доста грешки през целия мач и загуби двубоя.

Така Нефтохимик очаква съперника си за финала от втория мач, който изправя домакините от Монтана на Добруджа.