Марица (Пловдив) се класира за утрешния финал за Купата на България през 2018. Настоящите носителки на престижния трофей спечелиха полуфиналния си мач срещу Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23) след 68 минути игра в старозагорската зала "Иван Вазов" и очакват победителя от втория полуфинал тази вечер между ЦСКА и Левски, срещу когото ще се изправят в съботния следобед от 15:00 часа в защита на купата.

Капитанката на Марица Радосвета Тенева поведе съотборничките си към успеха срещу Раковски в първия гейм, отбелязвайки седем точки, включително два аса, за категоричното 25:15.

Във втората част се получи някаква интрига, поне до 11:11. След това шампионките се възползваха от изобилието от грешки, които димитровградчанки допускаха, за да излязат напред в резултата, а в края Виктория Григорова с ас оформи крайното 25:19.

С подобрена игра на сервис и атака, Раковски пое инициативата в третия гейм, като дори поведе с четири точки при 6:2 и 9:5. Постепенно обаче момичетата на Иван Петков стопиха разликата и възстановиха равенството при 14:14.

Следващите пет разигравания също бяха спечелени от Марица, което на практика предреши и изхода на гейма и мача. Все пак волейболистките на Габриела Айшинова успяха да спасят три мачбола преди да допуснат грешка в атака за крайното 25:23 в полза на Марица.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова, която записа 12 точки за победителките. Ради Тенева добави 10, а разпределителката Лора Китипова впечатли с петте си аса.