Хебър Пазарджик победи с 3:1 гейма Миньор Перник в първи 1/4-финален мач от турнира за Купата на България по волейбол, който се провежда в Монтана.

Тимът от Пазарджик поведе уверено като разликата в първия гейм стигна 7 точки, но в края на гейма Миньор увеличи оборотите и опита да се противопостави, но загуби с 20:25.

Във втория гейм Миньор се върна в мача и на първото техническо прекъсване водеше с 8:6, но постепенно Хебър изравни до 12:12, резултатът премина и през 17:17, но Хебър взе и втората част с 25:20.

Третият гейм започна добре за волейболистите на Хебър, които водеха с 8:5 и 16:13, но Миньор се окопити и взе гейма с 25:23.

В четвъртия гейм Миньор се държа добре на полето до 15:15, но след това имаше само един тим на терена и в крайна сметка Хебър спечели с 25:17 и се класира за 1/2-финалите в турнира. Там тимът ще играе с победителя от двубоя Нефтохимик - ЦСКА.