Домакините от Марица (Пловдив) допуснаха първата си загуба на Купа Пловдив 2017. Настоящите носителки на Купата на претендентите от турския Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) се оказаха прекалено силни, особено в играта си на блокада, за българските шампионки и ги победиха с 3:0 (25:17, 25:16, 25:19).

Гръцкият Олимпиакос (Пирея) пък изкова втората си победа в състезанието. В първия мач от втория състезателен ден на силния международен женски волейболен турнир, Червено-белите надиграха убедително настоящия носител на трофея Динамо (Букурещ) от Румъния с 3:0 (25:14, 25:14, 25:12) и оглавяват временното класиране с два успеха и 6 точки. Втори е Бурса с една победа (от един мач) и 3 точки, следван от Марица с една победа и 2 точки.

Динамо - Олимпиакос 0:3 (14:25, 14:25, 12:25)

Олимпиакос изцяло надигра Динамо и не остави никаква интрига в който и да е от трите гейма на мача. Сериозното надмощие в атака и особено на блокада даде възможност на гръцкия тим да спечели с повече от категоричен резултат.

Топреализатор на мача стана германската националка Яна Франциска Пол, която направи 14 точки за Олимпиакос. Джина Ламбруси добави още 10 за победителките, с колкото се отчете и най-резултатната волейболистка на Динамо Сънзиана Мотрок.

Марица - Бурса ББ 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)

В първия гейм представянето на Марица беше на приливи и отливи. Имаше моменти, в които домакините бяха напълно равностойни на именитите гостенки, но и други, в които неотразимите атаки на Фатма Йълдъръм и Икбал Албайрак наклониха везните към крайното 25:17 за Бурса ББ. Блокадата на туркините продължи да работи добре и във втория гейм. Това, плюс грешките в играта на маричанки и продължаващите набези на Йълдъдъм направиха разликата за още по-убедителното 25:16 в полза на Бурса. И в третата част Иван Петков изпробва различни постройки на игра в търсене на ключа към блокадата на противника, но така и не успя да я пробие. Макар и това да бе най-равностойният гейм в срещата, пловдивчанки отново не стигнаха до 20-ата точка. Резервата Ярен Хатиполу направи ас за 25:19 и затвори мача в болза на своя тим.

Фатма Йълдъръм бе най-резултатна на терена с общо 18 точки за победата на Бурса. Кремена Каменова и Нася Димитрова отбелязаха съответно 11 и 10 за Марица.