Въпреки достойното си представяне в турнира за Купата на България, Дунав Русе не стигна до финалите на надпреварата.

Първият мач от програмата на русенци за 2018 година се проведе от 18:00 часа в понеделник в зала „Дунав“ в Русе, а отборът бе подкрепен от многобройна публика.

Двубоят между Дунав и Марек бе изключително оспорван, като и двата съперника имаха своите силни моменти по време на мача.

Русенци се раздадоха пред своята публика, представяйки се повече от достойно в срещата с отбор от Суперлигата.

Крайният резултат в оспорваната среща между Дунав и Марек е 1:3 гейма (19:25, 23:25, 33:31, 24:26).

Тимът на Русе, който е сред основните претенденти за спечелване на Висшата лига, продължава своята подготовка за втория полусезон в групата.

Дунав вече доказа своето надмощие над всичките си противници в шампионата, където е без загубен гейм.

В турнира за Купата на България по волейбол Дунав надви Звездец (Горна Малина) с 3:0 гейма (25:22, 25:12, 25:22) в първия кръг на 02.12.2017 г. и Ботев с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:17).