Националният волейболен отбор на България излиза днес в първата си истинска битка на Евроволей 2019.

В четвъртия си мач от предварителна Група А на Европейското първенство възпитаниците на Силвано Пранди срещат домакина Франция.

Двубоят е днес от 21:45 часа в зала “Сюд де Франс Арена” и ще се предава пряко по БНТ 1 и БНТ 3.

България вече записа 3 поредни победи на Евроволей 2019 над Гърция с 3:0, над Румъния с 3:0 и над Португалия с 3:1 и се класираха за участие на 1/8-финалите на шампионата на Стария континент.

Отборът на Франция също е без грешка, записвайки 3 чисти победи с по 3:0 над Румъния, Гърция и Португалия и е лидер в Група А.

Очаква се Силвано Пранди да заложи на стартовата шестица, която започна в първите 3 мача: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и либерото Теодор Салпаров.

От друга страна Лоран Тили ще е пред дилема дали да използва контузената си звезда Ървин Нгапет срещу България, или отново да го запише като второ либеро срещу България.

Националите вече записаха една победа над “петлите” през 2019 година в турнира на Лигата на нациите, където България спечели с 3:2 гейма в третата си среща от турнира в Нингбо, Китай на 9 юни.

Победа за България в днешната среща ще осигури на практика по-лек съперник на националите за 1/8-финалите от турнира.

Вероятни състави:

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Резерви: Добромир Димитров, Венелин Кадънков, Николай Пенчев, Георги Петров, Теодор Тодоров, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро

Франция: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер, Кевин Тили, Жулиен Линеел, Никола Льо Гоф, Кевин Льо Ру - Женя Гребенников-либеро
Резерви: Антоан Бризар, Жан Патри, Тибо Росар, Ървин Нгапет, Бартелеми Шинениези, Дарил Бюлтор, Тревор Клевено