Раковски Димитровград постигна шеста победа в седмия кръг кръг на Националната волейболна лига при жените, след като се наложи с 3:0 (25:8, 25:19, 25:15) над гостуващия Бургас 2007.

Домакините започна много силно срещата и поведоха с 14:0, а малко по-късно затвориха първия гейм след 25:8.

В следващите два гейма играта бе по-равностойна, но тимът на Раковски не допусна никакви колебания и безпроблемно спечели срещата. За тима от Бургас поражението е седмо в седем мача до момента.

В другия двубой от програмата при жените в събота ЙЕБ- Шумен победи Левски с 3:2 (25:21, 13:25, 18:25, 25:14, 15:11).

Двубоят в зала "Младост" в Шумен бе много драматичен и премина през редица обрати, но в крайна сметка домакините спечелиха решителната пета част с 15:11, с което взеха втори успех през сезона. За Левски поражението бе шесто от седем мача. /БТА