Отборът на Монтана спечели приятелския турнир по волейбол за мъже, който се проведе в Тетевен. В надпреварата участваха четири отбора - домакините от Тетевен Волей, Монтана, Левски София и Доростол (Силистра), съобщи официалният сайт на волейболната ни федерация.

В турнира се игра всеки срещу всеки, като волейболистите от Монтана записаха три победи над съперниците си. Тимът стартира с категорична победа над Левски София с 3:0 гейма, а във втория ден треньорът Даниел Пеев даде възможност на всички играчи, като пусна резервите срещу Доростол. Второто място бе заето от представителите на домакините, които завършиха само с една загуба от Монтана в последния ден.

В този мач, който бе своеобразен финал на турнира, волейболистите на Тетевен се опитаха да дадат солидна съпротива и за радост на местната публика взеха гейм на съперника. Трети се нареди Левски София с една победа, а на четвърто място останаха новаците във Висшата лига Доростол.