Виктория Волей (Пловдив) загуби от Хебър (Пазарджик) с 0:3 (17:25, 14:25, 19:25) гейма в мач от четвъртия кръг на мъжката Висша лига – Група А.

Възпитаниците на треньора Драган Иванов не успяха да се противопоставят на убедителния лидер в класирането въпреки подкрепата на пълната зала в СУ „Цар Симеон Велики” в Пловдив.

„Оранжевите” останаха с актив от 3 точки на 5-о място във временното класиране.

В следващия кръг Виктория Волей гостува на Град (Белоградчик) на 26 ноември.

„Беше лесен мач за нас срещу абсолютен фаворит. Пробвахме, но нямаше как да се получи. Всичко различно от този резултат би означавало, че има проблеми в противниковия отбор.

Само волейболистите на Хебър сами могат да си създадат проблеми – никой друг отбор от Висшата лига не може. За нас сега е по-важно да се съсредоточим за пловдивското дерби при старшата възраст с Локомотив (мачът е утре, 20 ноември, от 14 часа в залата на СУ „Цар Симеон Велики”).

Другата седмица също ни очакват важни мачове с отбори от нашата черга”, заяви за официалния сайт на Виктория Волей старши треньорът Драган Иванов.