Националният отбор по волейбол за девойки до 20 години загуби първия си мач от квалификацията за Световно първенство, която се провежда в полския град Величка, пише bgvolleyball.com. В среща от група "Е" тимът, воден от Димо Тонев, отстъпи пред състава на Белгия с 0:3 (16:25, 7:25, 14:25) за около 70 минути игра.

Отборът на Белгия владееше инициативата през целия мач и определено превъзхождаше българския тим. Най-фрапантна бе разликата във втория гейм, в който нашият отбор записа само 7 точки.

Най-резултатна в мача бе Силке ван Авермат (3 аса, 4 блокади), Манон Стражие добави 11 (2 аса, 3 блокади) за победата. За България Александра Миланова завърши със скромните 8 точки.

В другата среща от групата Полша победи Германия с 3:0.

В събота, 20 май, България U20 се изправя срещу тима на Германия. Срещата започва в 17:00 ч.