Марица (Пловдив) спечели и последния си за полусезона мач в Националната волейболна лига за жени, но за първи път от началото на шампионата загуби гейм. След 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 26:24) над гостуващия Славия (София) в отложен двубой от втория кръг на първенството шампионките имат вече седем победи, пълен актив от 21 точки и 21:1 геймова разлика.
Те ще зимуват спокойно на върха в класирането с аванс от пет точки пред втория Раковски (Димитровград) и третия Казанлък Волей (Казанлък).

Жълто-сините наложиха превес още в самото начало и безметежно доминираха на полето по време на целия първи гейм. С цели шест точки от центъра Виктория Григорова, Марица дръпна далеч напред в резултата и взе гейма с 25:13.

Вторият гейм бе далеч по-равностоен с лек превес на Славия до второто техническо прекъсване. След това пловдивчанки временно успяха да наклонят везните в своя полза с отлични отигравания в нападение, но в заключителните моменти на тази част непредизвиканите грешки си казаха думата и Марица загуби първия си гейм от началото на сезона Ц 22:25.

Третата част също бе много оспорвана, но само до 15:15. С поредица от хубави сервиси на Габриела Цветанова и отлични изяви край мрежата на Мария Данчева и Симона Димитрова домакините направиха серия от пет точки и предрешиха изхода на гейма. С две поредни точки на Виктория Григорова бе оформено крайното 25:19.

Най-драматична беше четвъртата част. Славия владееше положението на терена и успя да дръпне с цели шест точки разлика при 21:15. С две серии от по три точки Марица изравни при 22:22, но "белите" си осигуриха два геймбола при 24:22. Маричанки запазиха самообладание, спечелиха следващите четири разигравания, а с това и мача.

Симона Димитрова стана топреализатор на срещата със 17 точки, следвана от Виктория Григорова с 16 и Габриела Цветанова с 15. Най-резултатна за софиянки бе Русена Сланчева с 13.

По програма шампионатът трябва да се поднови чак на 27 януари, а ден по-късно на 28-и Марица посреща носителя на Купа България Левски (София) в зала Пловдивски университет за среща от осмия кръг./БТА