Националният отбор на България за юноши до 17 години загуби от Турция с 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 13:25) в четвъртия си мач от предварителна група А на Европейското първенство в турския град Коня.

Така младите ни национали претърпяха първо поражение в турнира. Те обаче запазват шансове за полуфинали, като имат три победи, една загуба и актив от 9 точки, като все още са водач в класирането. Със същия актив е и тимът на Турция, който обаче засега е на второ място с по-лоша геймова разлика.

Мачът бе много равностоен, като и двата тима се бореха за крайния успех. В първата част "лъвовете" дръпнаха с комфортна преднина и си осигуриха спокойствие до края, като спечелиха и поведоха с 1:0 гейма. В последствие обаче домакините с разиграха и набраха инерция. Въпреки всички опити за обрат на националите ни, турските волейболисти и надделяха в следващите три гейма, като записаха победа, само с дин загубен гейм.

Най-резултатен за българския тим бе Желязко Апостолов с 18 точки (1 блокада, 2 аса), а Николай Захариев, Алберт Албаадж и Любослав Телкийски добавиха по 12 точки. За Турция топреализатор бе Каан Гюрбюз с 23 точки (3 блокади), а Ахмет Тюмер завърши с 12 точки./БТА