Женският национален отбор започна със загуба третия турнир от втора група на Световното Гран При. Състезателките на Иван Сеферинов отстъпиха на Пуерто Рико с 1:3 (25:17, 16:25, 18:25, 26:28) в двубой от група I2, изигран в хърватския град Вараждин. Така за по-малко от седмица "лъвиците" претърпяват второ поражение от един и същ съперник.

Мачът стартира силно за българския тим, който доминираше през целия първи гейм. Ситуацията се промени през втората и третата част, където пуерториканките имаха превес в елементите. Състезателките от карибската държава започваха със стабилна преднина и не даваха възможност за противодействие. В четвъртия гейм играта вървеше равностойно, в ключовите моменти се завърза интрига - играта тръгна точка за точка и в крайна сметка момичетата на Хавиер Гаспар се оказаха по-издръжливи и измъкнаха победата, добавяйки 3 точки в актива си.

Най-резултатна за българския отбор бе Нася Димитрова с 13 точки (2 блокади, 1 ас), а Гергана Димитрова добави 12 (1 блокада, 2 аса). За Пуерто Рико Дали Сантана и Стефани Енрайт забиха по 19 точки (3 аса) (1 блокада, 3 аса).

Утре България излиза срещу домакина Хърватия в 17:00 ч. българско време, а Пуерто Рико се изправя срещу Аржентина.