Волейболистите от националния отбор на България отстъпиха на Австралия с резултат 2:3 (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) в двубой от Група 4 на Лигата на нациите, който се изигра в "Арена Армеец". Това беше пето поражение от 6 мача за родната селекция, която в нито един момент не взе истинско надмощие в мача.

34 снимки

Първият гейм започна изключително добре за "лъвовете". След две силни серии съответно от по 3 и 4 точки родните волейболисти натрупаха добър аванс от 12:7 към средата на частта. Последва нова силна серия, за да стане резултатът 15:8.

Последва обаче изключително слаба серия за родния тим, който загуби 11 от следващите 13 точки, за да може австралийците да направят обрат до 19:17. В крайна сметка нашите успяха да се съвземат и пак да вземат аванс - 22:20. В крайна сметка всичко завърши благополучно - 25:20 за България в първата част.

Австралия обаче понабра скорост в началото на втория гейм и след две дълги серии от точки стигна до аванс от 12:5. Нещата продължиха все така зле за нашите, които се представяха много зле в защита и логично загубиха гейма с 13:25.

В третата част нещата вървяха точка за точка, за да може към средата на гейма всичко да е изравнено - 11:11. Постепенно "озитата" отново притиснаха нашите до стената, вземайки 4 точки аванс - 20:16. Нашите наваксаха част от изоставането, но Австралия все пак се приближи на две точки от успеха в този гейм. Съпротивата обаче се оказа не особено сполучлива и "кенгурутата" затвориха гейма на 22.

В четвъртия гейм отново нещата се движеха точка за точка, въпреки че на момента Австралия дръпваше напред. Все пак, финалната част на гейма дойде при 19:19. Тогава обаче "лъвовете" включиха на скорост и завоюваха 6 от последните 7 точки, за да изравнят - 2:2.

В тайбрейка нищо особено не се промени на полето, като всичко вървеше точка за точка до 9:9. След това родните играчи взеха креха преднина от две точки. Точките отново се изравниха и драмата стана сериозна. В края Австралия взе две поредни точки при 15:15, за да ни нанесе поредна загуба.

България - Австралия 2:3

Ето съставите на тимовете:

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро

Австралия: Аршдийп Досанж, Томас Хептинстал, Лоренцо Поуп, Макс Стейпълс, Бо Греъм, Джеймс Уиър - Люк Пери-либеро