Шампионът на България Нефтохимик 2010 постигна 12-а поредна победа в Суперлигата по волейбол, след като се наложи като домакин с 3:0 (26:24, 26:24, 25:20) над тима на Арда Кърджали в среща от междинния 20-и кръг.

Макар да постигна чиста победа в геймово отношение, играчите на Найден Найденов не стигнаха никак лесно до успеха, като в първите две части бяха затруднени максимално от добрата игра на Арда.

По-малко интрига имаше само в оказалия се заключителен трети гейм, в който Нефтохимик пропиля солиден аванс, за да позволи на Арда да се доближи на само две точки при 19:21. Това обаче бе моментно отпускане и със серия от 4:1 точки домакините от Бургас затвориха мача.

В класирането Нефтохимик води със 17 победи и едва 3 загуби, докато втори е тимът на Монтана с 15 успеха и 4 поражения. Арда остава на последното място в подреждането с едва две победи и цели 17 загуби./ БТА