Шампионът на България Нефтохимик 2010 постигна труден успех с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) над Черно море във Варна в отложена среща от Суперлигата.

С победата бургазлии се върнаха на третото място в класирането, като имат 15 победи от 21 мача. Черно море е 10-и с 5 успеха и 16 поражения кръг преди края на редовния сезон.

В първия гейм гостите нямаха особени затруднения и го затвториха на 20 точки, но във втория домакините коренно промениха представянето си и успяха да изравнят резултата по много убедителен начин с 25:15.

Черно море запази силното си представяне и в третия гейм, но в края му по-големите опит и класа на Нефтохимик си казаха думата и гостите поведоха с 2:1 гейма след 26:24. Това прекърши устрема на варненци и в четвъртия гейм те отстъпиха с 20:25./БТА