Шампионът Нефтохимик 2010 постигна третата си поредна победа в шампионата по волейбол при мъжете. Бургазлии победиха с 3:0 (25:20, 25:23, 25:21) у дома срещу Пирин Разлог .

В зала "Младост" в игра за домакините се завърна националът Теодор Салпаров, който лекуваше контузия в крака.

Най-резултатен за категоричния успех за отбора от Бургас беше Вячеслав Шарапович с 14 точки, а съотборникът му Валентин Братоев добави още 11 точки. За гостите от Разлог Илиян Преспов отбеляза 16 точки.

В друга среща от кръга Левски победи трудно Добруджа 07 с 3:2 (18:25, 25:21, 25:19, 24:26, 15:9) в зала "Универсиада". Добруджанци поведоха в резултата след първия гейм, но след това "сините" направиха обрат до 2:1 след 25:21 и 25:19.

Гостите се върнаха в срещата в четвъртата част при трудно 26:24, но Левски поведе с 8:4 в решителния тайбрек и се поздрави с крайния успех след 15:9. /БТА