Волейболистите на Левски 2014 нанесоха загуба на шампиона Добруджа в неговата зала "Добротица" в Добрич. След драма и завързана битка, гостите от столицата надделяха с 3:2 и ще зимуват на петата позиция в класирането.

Мачът мина през редица обрати, като "сините" поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване. В крайна сметка, след много обрати в тайбрека, те надделяха с 3:2 и взеха две точки. В отделните части резултатът беше 11:25, 21:25, 25:21, 25:23, 19:17 в полза на победителите.

Първият гейм не предложи особена интрига. Силните сервиси на левскарите се оказаха голямото им оръжие и съсипаха съперника си с 25:11. Повече интрига имаше във втората част.

В нея отново началният удар беше най-голямото оръжие на "сините", но въпреки по-сериозния отпор от страна на шампионите, те така и не можаха да се противопоставят успешно - 25:21 за Левски и 2:0.

Но тогава започна драмата. Добричлии не се предадоха и с хубавите си отигравания успяха да наваксат един гейм от изоставането си след 25:21 в своя полза. Доста повече нерви и емоции имаше в четвъртата част.

В нея имаше обрати, червен картон за Владислав Иванов от Левски 2014, но благодарение най-вече на добрите изяви на Христо Енков, Добруджа стигна до успеха с 25:23 и изравни резултата на 2:2. Така всичко се реши след тайбрек.

В него "сините" бяха повели с 9:7, но позволиха обрат до 9:11. Впоследствие им се наложи да спасяват мачбол при 13:14, но след редица обрати в крайна сметка Левски 2014 би с 19:17 и се поздрави с измъчената победа.