Левски победи драматично като гост Пирин Разлог в мач от 16-ия кръг на волейболното ни първенство с 3:2 (25:19, 22:25, 16:25, 25:21, 28:26).

След размяна на два гейма от страна на двата отбора, се стигна до изключително драматичния пети гейм, който вървеше точка за точка и през различни обрати, за да се стигне в крайна сметка до крайното 28:26 за "сините" от София.

С това „сините“ записаха девета победа в шампионата, като със седем загуби и 27 точки заемат пето място във временното класиране. Тимът на Разлог отбеляза пето поражение, като с единадесет победи и 30 точки се намира на четвърта позиция в подреждането.

Битката продължи почти три часа, а двубоят мина през много обрати, което доведе до смяна на водачеството и размяна на геймове.

Левски започна добре двубоя и беше по-добрият отбор, като надделя в първата част със сервис и блокада, от която бяха реализирани 4 точки.

При 8:6 за сините холандецът Даан Ван Харлем застана на сервис, като отбеляза серия, а съотборниците му  поведоха с 14:7. Гостите запазиха преднината и спечелиха първата част с 25:19.

Във втората част „сините“ загубиха концентрация в определени моменти и допуснаха лесни точки. Инициативата мина в страната на Пирин, като домакините направиха разлика в точките.

Левскарите успяха да изравнят, но сами допуснаха да изпуснат гейма. При равенството 22:22, две непредизвикани грешки, съответно аут в атака на руснака Евгений Баннов и грешка на Теодор Богданов доведоха до предимство за Пирин, а отлична атака на Радослав Попов сложи край на гейма в полза на домакините.

Неубедителната игра на "сините" беляза третата част, в която Пирин диктуваше играта. Проблеми в посрещане за сините не им позволиха да се противопоставят и разложани спечелиха третата част, след отлични прояви на Илиян Преспов. Това обаче амбицира „сините“ и  четвъртия гейм те бяха по-убедителни, като се върнаха в играта и докараха мача до тайбрек.

Петата решителна част бе изпълнена с интрига, като двата тима бяха равностойни, а геймът продължи доста над 15-ата точка.

Драмата беше пълна, а Левски пропусна осем възможности за затваряне на гейма. В решителните моменти обаче „сините“ показаха по-голяма устойчивост и на деветия си опит успяха да затворят гейма с 28:26, а с това да се поздравят с крайната победа.

Реализатор за Левски бе руският посрещач Евгений Баннов, който завърши с 23 точки за победата.