ВК Добруджа надигра ВК ЦСКА с 3:1 гейма (23:25, 25:18, 25:19, 25:21) в полуфинална битка от турнира за Купата на България по волейбол и си гарантира място във финала.

В първия гейм на срещата двата тима предложиха качествен волейбол. При резултат 23:23 на сервис за "червените" застана Мляков, който успя да се справи на два пъти и в крайна сметка ЦСКА поведе с 1:0 гейма, затваряйки го с 25:23.

Оттук до края на мача волейболистите на Мирослав Живков взеха инициативата. Отборът на Добрич започна силно и втората част, натрупа солиден аванс, като този път не допусна той да бъде стопен, за да изравни - 1:1.

В третия гейм домакините продължиха да създават сериозни проблеми за посрещането на ЦСКА и обърнаха изцяло развитието на мача в своя полза.

Добричлии започнаха ударно и в четвъртия гейм, в който поведоха с 4:0 и 8:2 при първото техническо прекъсване. В края Добруджа имаше 5 мачбола като при третия опит затвори мача.

Финалът Монтана - Добруджа е в неделния ден от 17:30 часа в зала "Добротица".