На 1 ноември (неделя) се изигра вторият кръг от Държавното първенство по ръгби 15 за мъже. Отборът на Балкански котки беше домакин на Валяците от Перник. Мачът започна много динамично и още във втората минута берковчани откриха резултата чрез Цветан Иванов след успешно раздаване до края по 3/4 линия (7:0). Гостите бързо отговориха на предизвикателството и реализираха есе чрез Веселин Пейчев (7:7). Перничани бяха в подем и отбелязаха още едно есе няколко минути по-късно чрез Людмил Златков (7:14).

Въпреки негативният резултат домакините направиха пълен обрат в края на полувремето. Първо Драгомир Радин успя да пробие пернишката защита (14:14). След спечелен тъч и последвалият мол най-съобразителен, бе Цветостин Цветков и отбеляза последното есе, за първата част (21:14). Капитанът Петър Николов вкара и трите допълнителни удари след есетата. Шутьорът на Валяците, Алекс Минчев също, бе точен при двете добавки.

През първото полувреме Симеон Георгиев от гостите получи жълт картон. В самото начало на второто полувреме съдията Роберт Дяканеску от Румъния показа жълт картон на Бойко Лазаров от Валяците и червен картон на Тома Бранков от домакините.

Така Балкански котки игра с човек по-малко 35 минути през втората част. При така стеклата се ситуация и противно на очакванията отново първи домакините реализираха есе чрез Иво Лазов, който получи пас от Петър Николов между двама защитници на перничани. Петър Николов отново реализира допълнителният удар (28:14).

Почти през цялото второ полувреме домакините играха в защита като дадоха всичко от себе си за успеха. В 73-ата минута Алекс Иванов отбеляза есе за Валяците, а Алекс Минчев отново не пропусна добавката (28:21). След изпълнения център перничани направиха наказателен, който, бе повратният момент в мача. Позицията не беше от най-удобните на около 25 метра от вратата на Валяците и на 5 метра от тъч линията. Капитанът на тима и шутьор Петър Николов се нагърби с отговорността и отново беше безпогрешен като вкара наказателният удар (31:21). Като той направи 100 % успеваемост 5 от 5.

Две минути преди края Валяците отново направиха есе чрез Бойко Лазаров, а Алекс Минчев вкара допълнителният удар от идентична позиция с тази на Петър Николов (31:28), което беше и крайния резултат от срещата.