Домакините от Монтана се класираха за финала в турнира за Купата на България след победа над досегашния носител на трофея Добруджа с 3:1 гейма ((25:20, 26:24, 22:25, 25:19).

Двубоят бе повторение на финала от 2017-а, а пред собствената си публика в зала "Младост" монтанци взеха сладък реванш и си осигуриха място в неделния двубой за трофея, в който техен съперник ще бъде Нефтохимик.

Мачът започна равностойно, но по-добрият начален удар на Монтана даде предимството в първия гейм. Втората част бе с още по-изравнени сили, но в края отново домакините надделяха.

Добруджа все пак се върна в мача след успех в третия гейм, който вървеше в тяхна полза и завърши 25:22.

В средата на четвъртата част обаче Монтана постигна серия от 8:1 точки, което се оказа решително за крайния изход на двубоя.

Така Купата ще има нов носител, а двубоят за трофея ще бъде в неделя от 18,30 часа и ще бъде излъчван по DIEMA SPORT.