Нефтохимик се наложи с 3-1 гейма (26:24, 22:25, 25:23, 25:22) при гостуването си на Пирин в Разлог и по този начин измести днешния си съперник от върха в класирането в мъжката волейболна Суперлига.

Нефтохимик започна без титулярния си разпределител Георги Братоев, а Жани Желязков зае мястото на напуснали в посока Гърция Николай Учиков. Бургазлии обаче доминираха с опита си и силна игра на блок и добър сервис.

Така те се поздравиха и с лидерска позиция в първенството само дни, след триумфа за Купата на България.

В първия гейм Пирин имаше инициативата чак до 12-та точка, когато обаче силна серия за Нефтохимик не само изравни резултата, но и даде аванс за гостите. Играта продължи доста равностойно до края на гейма, като Пирин догонваше вече непрекъснато съперника, но в крайна сметка мощния Нефтохимик взе частта с 26:24.

Вторият гейм вървеше точно по същия начин, като вече Пирин бе тимът, който направи обрат. С отлична поредица точки след първото техническо прекъсване, дошло при 8:7, и след това пет безответни точки, авансът на домакините скочи до шест точки.

При 19:13 играта бе прекъсната за кратко, след спречкване между Георги Братоев и феновете в Разлог. Разпределителят се оплака, че е бил наплют от трибуните, като се наложи намесата на охраната в залата, за да спре разправията между него и феновете.

След инцидента Нефтохимик скъси максимално дистанцията. Въпреки това Пирин спечели частта с 25:22, макар гостите да протестираха за последното отиграване.

Това бе и първи загубен гейм за Нефтохимик от 9 мача насам.

Георги Братоев се завърна и в игра, въпреки че страдаше от контузия, когато Нефтохимик се озова догонващ и в третия гейм и оказа ключово влияние върху играта на своите и бе в основата на успеха впоследствие.

Пирин държеше инициативата, като водеше с 20:17 малко преди края, но Нефтохимик изравни до 20:20 и след това направи пълен обрат до края на гейма, за да го спечелят с 25:23.

Финалната част от мача също протече по начина, по който минаха и предните три, но с хубав сервис и добър блок Нефтохимик взе крехък превес и успя да завърши по най-добрия начин двубоя с 25:22.

Срещи от 14-ия кръг на Суперлигата по волейбол за мъже:

Монтана - Арда (Кърджали) 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 25:21)
Черно море (Варна) - Миньор (Перник) 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)
Пирин (Разлог) - Нефтохимик 2010 (Бургас) 1:3 (24:26, 25:22, 23:25, 22:25)

в събота:
Тетевен Волей - Марек Юнион-Ивкони (Дупница)

9. Черно море 14 5 9 22:31 17
10. Миньор 13 4 9 14:32 10
11. Арда 14 1 13 16:39 9
12. Тетевен Волей 12 1 11 8:35 3