Волейболистите на Нефтохимик продължават да нижат победа след победа в мъжкото първенство. Поредната жертва на бургазлии беше съставът на Тетевен Волей, който беше разпилян край морето с 0:3.

В отделните части резултатът беше 25:18, 25:16, 25:17 в полза на победителите и така те записаха петия си пореден успех в шампионата и продължават да се катерят нагоре в класирането.

Звездната селекция на Нефтохимик не остави абсолютно никакви шансове на съперника си и в трите части. Още от самото начало на всеки гейм бургазлии взимаха инициативата и без особени проблеми успяваха да ги затварят в своя полза.

Така без почти никаква интрига победителят стана ясен още след три гейма. Това позволи на Нефтохимик да събере 31 точки в класирането на шестата позиция и да се изравни по актив с петия Левски. Тетевен остава на осмата позиция, последната за плейофите, с 19 точки.