Нефтохимик 2010 постигна впечатляващ обрат от почти загубен мач и победи Добруджа 07 след 3:2 гейма (22:25, 18:25, 25:22, 25:16, 15:9) в Добрич.

В първите два гейма домакините категорично надиграваха своя съперник и поведоха с 2:0.

Добруджа водеше и до средата на третия гейм и изглеждаше много близо до успеха. Неопитността на младите играчи на Добруджа и в същото време класата на състезателите на Нефтохимик доведе до впечатляващия обрат.

Първото равенство в третия гейм дойде при 19:19, а след това гостите стигнаха до успеха след 25:22.

В четвъртия гейм бургазлии бяха перфектни и след 25:16 вкараха мача в тайбрек, където отново бяха по-добрият отбор.

Така Нефтохимик вече има 10 победи и 6 загуби докато Добруджа записа пета загуба като има и 12 победи.