Лидерът във волейболната Суперлига Нефтохимик 2010 постигна поредната си убедителна победа. Дербито с Левски на практика не се състоя, тъй като бургазлии съсипаха съперника с 3:0. В отделните геймове резултатът беше 25:19, 25:18, 25:21 в полза на победителите.

Още от началото момчетата на Найден Найденов наложиха надмощие, въпреки че бяха без Валентин Братоев. Това им донесе безпроблемен успех в първите два гейма. Едва в третия имаше някаква по-сериозна интрига.

Тогава Левски дръпна преди втората техническа пауза, но в крайна сметка Нефтохимик изравни до 16:16. Георги Братоев доведе нещата не просто до пълен обрат, но и до сериозна разлика в полза на бургазлии. В крайна сметка след 25:21 лидерите спечелиха и това дерби.

Жани Желязков с 14 точки беше най-резултатен, а с 11 помогна и Георги Петров. Единствен с двуцифрен точков актив от левскарите беше Евгени Банов, който заби 10 точки в противниковото поле.

След този успех Нефтохимик остава на върха с 46 точки, докато Левски е едва на шестата позиция с 30 точки и му предстои жестока битка за място в плейофите.