Тимът на Нефтохимик спечели първия мач от финалната серия за титлата над ЦСКА с 3:1 гейма /25:23, 25:17, 22:25, 27:29/ и поведе с 1:0 в плейофа. Вторият мач е утре, 13-и април отново в Бургас. Играе се до три успеха от пет възможни мача.

ЦСКА пропусна голям шанс за прати мача в тайбрек, въпреки че при 2:1 за Нефтохимик, направи силен четвърти гейм до неговия завършек, където гостите изпуснаха успеха в частта.

Отборът на Нефтохимик, който завърши първи в редовния сезон на Суперлигата отстрани Пирин на полуфиналите, а третиято от редовния сезон ЦСКА се справи с Монтана.

Домакините от Нефтохимик стартирата с успешен първи гейм, който бе доста оспорван. Бургазлии взеха две точки аванс при 17:15, стигна се до изравняване при 22:22 и в крайна сметка победата бе за състава воден от Найден Найденов при 25:23.

ЦСКА не успя да окаже по-сериозна съпротива на Нефтохимик във втората част. Домакините дръпнаха с 8:4 и 12:8, а по-късно и с 15:10. При 20:13 в полза на бургазлии вече бе ясно, че Нефтохимик ще дръпне с 2:0 гейма. Крайният резултат в частта бе 25:17 точки.

Началото на третия гейм бе по-убедително за "червените". Волейболистите водени от Александър Попов поведоха с 10:7 и 18:15. Нефтохимик не успя да се доближи на по-малко от 2 точки от противника си и ЦСКА спечели частта с 25:22, намалявайки резултата на 1:2 гейма.

Волейболистите на ЦСКА могат много да съжаляват за четвъртия гейм, в който пропиляха отлична преднина и няколко възможностти да го затворят в своя полза. "Червените" поведоха с 14:10, 16:11q 19:14 и 24:21. Домакините обаче не загубиха самообладание и успяха да намалят до 23:24 и да изравнят при 24:24.

Гостите обаче така и не успяха да спечелят този четвърти гейм. Нефтохимик на свой ред поведе с 28:27 и се възползва от отворилата се възможност, благодарение на силния сервис на Валентин Братоев, за да затвори частта с 29:27 точки, а с това и мача с 3:1 гейма.

След изиграването на двата мача в Бургас, серията се мести в София. От БФВолейбол поискаха от ЦСКА да изпълни необходимите условия, при които зала "Васил Симов" да приеме финалните мачове. Ако това не се случи, ше се търси друг вариант.