Отборът на Нефтохимик 2010 победи като гост ЦСКА с 3:2 /25:16, 26:24, 30:32, 22:25, 10:15/ гейма в двубой от 17-ия кръг на волейболната Суперлига.

Нефтохимик е лидер във временното класиране с 14 победи и 3 поражения, а ЦСКА е трети с 12 успеха и 5 загуби.

Бургазлии спечелиха първия гейм с 25:16 и увеличиха аванса си на 2:0 след по-оспорвана втора част, приключила при 26:24 точки. В края на гейма, при 24:24 точки, сервис на „червените” бе отсъден в аут, което предизвика недоволството на зрителите в залата.

Последва изключително интересен трети гейм, в който и двата тима имаха шанс за успех, но ЦСКА го затвори в своя полза при 32:30 точки. Валенти Братоев се контузи и бе заменен от Андрей Николов.

Последва силен четвърти гейм за ЦСКА, в който волейболистите водени от треньора Александър Попов записаха успех с 25:22 точки.

В тайбрека Нефтохимик 2010 бе по-убедителен и спечели с 15:10 точки, а с това и мача с 3:2 гейма.

Найден Найденов: В тайбрека показахме характер

Сашо Попов: Хубавото е, че се вдигнахме