Волейболистите на Нефтохимик нанесоха второ поражение в първенството на Монтана. Нефтохимик 2010 победи Монтана с 3:0 гейма /26:24, 25:23, 25:20/ в двубой от 10-ия кръг на волейболната Суперлига.

Бургазлии записаха седма победа в шампионата и вече са с актив 7-3.

Монтана имаще само едно поражение до момента, но вече с актив 8-2. Монтанчани са лидери във временното класиране в Суперлигата заедно с отбора на Пирин, който също бе с актив 8-1 преди днешния си сблъсък с Добруджа.

Монтана имаше инициативата до средата на първия гейм, но домакините обърнаха до 21:18. Последва обрат за Монтана, аванс при 24:23, но Нефтохимик измъкна гейма с 26:24 точки.
Във втория гейм сценарият бе подобен. Гостите водеха до 21:18, а бургазлии обърнаха до 25:23 точки и поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм също бе доста оспорван, като Нефтохимик дръпна до 20:17 и затвори частта с 25:20 точки, а с това и мача с 3:0 гейма.