Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха трета победа от началото на сезона и втора поредна като гост, след като в мач от VII кръг на Суперлигата се наложиха с 3:0 (25:15, 25:19, 27:25) при визитата си на Тетевен Волей.

Отборът на Тетевен Волей пък записа първата си загуба в своята зала "Георги Бенковски" от началото на сезона.

Момчетата на треньора Петър Дочев започнаха силно двубоя, като от самото начало поеха инициативата, а във втората част на моменти имаха голяма преднина (8:3 и 16:9).

Повече интрига имаше в третата част, в която домакините от Тетевен не се бяха отказали. Те се бореха до последно (21:18 бе авансът им в края), но играчите от Бургас се пребориха и успяха да обърнат до 27:25 и 3:0 гейма.

Отборът на Нефтохимик 2010 направи разлика на блокада с 12 точки на този елемент срещу 5. От сервис домакините направиха 6 аса срещу само 1 за бургазлии.

Капитанът на Нефтохимик Мартин Пенев отбеляза 14 точки (1 ас, 2 блокади, 55 % в нападение), а Явор Генов добави 12 (55 % в атака). За Тетевен Камен Каменов се отличи с 12 точки (1 ас, 2 блокади, 35 % в нападение).