Нефтохимик се наложи над Монтана с 3:2 (21:25, 25:17, 21:25, 25:20, 15:8) като гост и изравни на 1:1 победи резултата във финалната серия за титлата в мъжкото волейболно първенство на България. Домакините стартираха по-добре мача и имаха предимство през първия гейм, който спечелиха с по-концентрирани действия в последните разигравания.

Във втората част бургазлии доминираха. Те поведоха с 8:3 при първото техническо прекъсване, а след това увеличиха аванса си до 14:4 и до края нямаха проблеми.

Монтана отново започна по-добре в третия гейм и дръпна с 12:8 точки, след което запази аванса си, за да поведе отново в резултата.

Ролите пак се размениха в четвъртата част, като този път Нефтохимик поведе с 8:2, а след това с 14:7, за да изравни за втори път геймовете.

В тайбрека бургазлии тотално доминираха. Те дръпнаха 10:3, за да триумфират. Серията се прехвърля в Бургас, като третата среща е в събота.