Марица Пловдив спечели редовния сезон в Националната волейболна лига два мача преди края, осигури си минимум сребърни медали и се класира директно за полуфиналните плейофи, които ще се проведат в средата на месец март.

В изтеглена среща от последния четиринадесети кръг, шампионките надиграха като гости Казанлък Волей с 3:0 гейма (25:13, 25:17, 25:16) след 64 минути игра пред около 150 зрители в зала Багира.

Старши-треньорът Иван Петков използва тази среща да даде почивка на някои основни състезателки и да изпробва различни постройки на игра с останалите.
Въпреки това, в първия гейм интрига нямаше и Марица го спечели с убедителен резултат – 25:13. Във втората част домакините покзаха зъби и поведоха в резултата. Жълто-сините успяха да изравнят при 11:11, а малко по-късно отново установиха контрол на терена.

С помощта и на три аса от капитанката Радосвета Тенева, пловдивчанки взеха гейма с 25:17. С отлични изяви в нападение и на блокада, диагоналът Мария Данчева поведе съотборничките си към победата в третия гейм. Те отново доминираха на игрището и затвориха мача с безпроблемно 25:16.

Топреализатори на срещата станаха Десислава Николова и Мария Данчева с по 11 точки.

Марица вече е с десет победи и 29 точки от десет изиграни мача. В таблицата следват ЦСКА с шест победи и Берое Стара Загора и Левски с по пет от по девет изиграни срещи.

В четвъртък "жълто-сините" гостуват на ЦСКА в отложен двубой от деветия кръг. Мачът на 15 февруари е в зала Васил Симов от 18:00 часа.