Марица постигна четвъртата си победа за сезона в женската Национална волейболна лига и вече е начело във временното класиране. Момичетата на Иван Петков надиграха като гости Славия с 3:0 (25:8, 25:16, 25:20) след едва 63 минути игра. 17-те аса, с които шампионките си помогнаха за успеха, обаче бяха изгледани от обидно малко зрители в зала Панайот Пондалов.

Иван Петков започна мача със същата стартова седморка като преди три дни в Димитровград. Те не срещнаха никаква съпротива от своите домакини в първия гейм. Крайното 25:8 бе гарнирано с цели шест аса и подпечатано с непробиваема блокада на Мария Данчева за последната точка. За началото на втората част Милена Димова зае мястото на Нася Димитрова в центъра. Славия тръгна уверено с 5:1 – разлика, която се запази и до 14:10. В този момент, при сервиси на влязлата от ъгъла Силвия Андреева, Марица обърна резултата в своя полза.

Дълга серия от начални удари, включваща и четири аса, се наложи да изпълни и на Симона Димитрова, довеждайки резултата до 24:15. Секунди по-късно геймът приключи при 25:16 за Марица. Жълто-сините бяха догонващи в резултата и в началото на третата част. След 10:10 обаче Десислава Николова затрудни софиянки от линията за начален удар и доведе нещата до 15:10. В края на гейма Славия успя да спаси четири поредни мачбола за гостенките, но при петия Деси Николова затвори срещата с блокаут за 25:20.

Топреализатори на срещата станаха Симона Димитрова и Десислава Николова с по 11 точки. Най-резултатни за Славия бяха Ася Динова и Александра Миланова с по шест.

Марица е с 4 победи и 11 точки от четири изиграни мача. След тях в класирането е ЦСКА с 3 победи и 9 точки, също от четири изиграни срещи. В следващия си мач от НВЛ Марица посреща Левски в зала Пловдивски университет във вторник, 28 ноември. Отложената среща от четвъртия кръг е с начален час 18:30.