Отборът на Левски продължи за финалната фаза на турнира за Купата на България по волейбол, след като отстрани тима на ЦСКА. „Сините” се наложиха с 3:2 (25:23, 26:24, 21:25, 24:26, 15:13) гейма. Мачът се игра в столичната зала „Христо Ботев” и предложи доста емоции и оспорвани моменти.

Първата част на срещата премина при поделено надмощие, а успехът на Левски в нея дойде след ключови грешки на „червените” волейболисти, които прегоряха във важни моменти.

Във вторият гейм отборът на Левски отново бе по-съобразителния и концентриран. „Сините” натрупаха четири точки разлика, но ЦСКА съумя да реализира шест поредни пункта и доведоха нещата до равенство при 20:20. „Армейците” дори стигнаха до точка за гейма, но така и не се възползва, давайки инициативата на символичния домакин, който затвори частта при 26:24 и поведе с 2:0.

След втория спечелен гейм,волейболистите на Левски намалиха темпото и това им изигра лоша шега. Въпреки по-силната игра на ЦСКА в третия гейм и постоянната преднина, която имаха, „червените” допуснаха изравняване за 15:15. Те обаче не допуснаха изненада и успяха да намалят пасива в геймовете.

Четвъртият гейм също беше оспорван, но тимът на ЦСКА отново показа характер и го спечели, за да изравни за 2:2.

В тайбрека волейболистите на Левски проявиха характер и приключиха мача, след като го взеха с 15:13 точки.