Шампионът на България Добруджа 07 нанесе първа загуба на ЦСКА във волейболната Суперлигата. В зала "Васил Симов" добричлии се наложиха с 3:1 (27:25, 15:25, 25:23, 25:20) в двубой от десетия кръг на първенството.

Загубата сложи край на серията на ЦСКА от 9 поредни победи, а от това се възползва тимът на Монтана, който вече е лидер във временното класиране.

В първия гейм играта вървеше точка за точка, но в крайна сметка Добруджа се наложи с 27:25. Във втората част ЦСКА показа много добра игра и се наложи с лекота с 25:15.

Третият гейм бе повторение на първия, като двата отбора се движеха един до друг в резултата през цялото време. В крайна сметка гостите отново се оказаха по-издръжливи и спечелиха с 25:23.

В четвъртата част Добруджа започна чудесно, поведе със 7:1, а след това само поддържаше разликата, за да стигне до крайното 25:20. /БТА