Добруджа 07 се наложи без твърде много проблеми и дори изненадващо лесно при гостуването си на Хебър в Пазарджик в двубой от 20-я кръг на волейболната Суперлига.

Добричани се поздравиха с успеха след 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:19).

Равностойното начало на първия гейм и крехката преднина на Хебър в първите минути дадоха грешно впечатление за хода на срещата.

Добруджа успя да обърне след 10-та точка и постепенно трупаше аванс, стигнал до 5-6 точки. Домакините намалиха до две разликата при 17-19, но след това четири поредни точки за Добруджа решиха всичко.

Гостите стартираха страхотно втория гейм, водеха през цялото време, на моменти с 6-7 точки, и въпреки опита за обрат от страна на Хебър отново в края на гейма, Добруджа затвори нещата в своя полза.

И в третата четвърт, отново резултатът бе равен до към 10-та точка, след което добричани се откъснаха напред и повече не допуснаха на Хебър да се доближи твърде много.

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от 20-ия кръг:

Пирин Разлог - Тетевен Волей 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)
ЦСКА - Марек Юнион-Ивкони 3:0 (25:12, 25:20, 25:18)
Хебър - Добруджа 07 0:3 (19:25, 21:25, 19:25)
Нефтохимик 2010 - Арда Кърджали 3:0 (26:24, 26:24, 25:20)

9. Черно море 19 5 14 23:46 17
10. Миньор 18 5 13 20:45 13
11. Тетевен Волей 20 4 16 19:51 13
12. Арда 19 2 17 20:51 12