ЦСКА изравни резултата в полуфиналната битка с Монтана, след като спечели втория мач с 3:1 гейма (25:20, 23:25, 25:21, 25:21).

В първия гейм ЦСКА поведе при първото техническо прекъсване с 8:5, а домакините от Монтана бъркаха доста често сервиса. Все пак играта на Монтана потръгна и те се върнаха в двубоя, намалявайки изоставането си до 11:13.

Постепенно играта се завърза и вървеше точка за точка, с леко предимство на "червените". ЦСКА постигна брейк точка за 21:18, последва и добър сервис за Влади Станков, който направи разликата 4 точки - 22:18.  ЦСКА спечели първия гейм с 25:20 и си личеше, че тимът на Сашо Попов влиза в мача по-концентриран.

Вторият гейм, започна както първия с аванс от 3 точки за "червените" при първото техническо прекъсване - 8:5.

Постепенно Монтана се поразигра и отново намали изоставането до 10:13. Втората техническа пауза отново дойде при аванс на ЦСКА, но този път - 16:14.
Монтана се върна в гейма и изравни до 17:17, но "червените" взеха аванс от две точки до 19:17, което принуди наставника на Монтана Дани Пеев да вземе прекъсване. То даде резултат и се стигна до 19:19. Монтана поведе за първи път в гейма и мача при 22:21 след две грешки от страна на "червения" отбор. В крайна сметка Монтана изравни резултата след успех с 25:23.

След 2:2 в третия гейм, "червените" дръпнаха с 5:3 след грешка на Клец, а техническото прекъсване дойде при 8:4 в полза на "столичани". При 9:4 за ЦСКА Даниел Пеев взе прекъсване, за да даде ценни съвети на волейболистите си. Това даде временен резултат, а ЦСКА поведе с 15:10, за да дойде и второто техническо прекъсване при 16:12. ЦСКА се събра и дръпна в резултата с отличен блок на Гайдарски с 22:18. Така "червените" съумяха да затворят гейма с 25:21 и момчетата на Сашо Попов взеха аванс с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм ЦСКА поведе с 2:1 след две успешни атаки на Иво Стефанов. Шестата точка за ЦСКА дойде след блокада на Иво Стефанов, а техническата пауза дойде при 8:7 за "червените".

Монтана успя да повече в един от редките моменти до този четвърти гейм с 10:9. След равностойна игра ЦСКА все пак успя да вземе предимство при второто техническо прекъсване с 16:14. Монтана обаче не се отказа и изравни резултата до 18:18. ЦСКА се окопити във важните моменти в този четвърти гейм и спечели с 25:21.

Третата среща между двата тима е в четвъртък (29 март) в София. Двубоят се играе до три победи от пет мача.