Волейборният ЦСКА спечели по категоричен начин двубоя от 10-ия кръг на първенството срещу Марек Юнион Ивкони в Дупница с 3:0 гейма (25:16, 27:25, 25:13).

В първия гейм "червените" се справиха със съпротивата на съперника като ги оставиха на 16 точки. Най-интересно беше във втората част на двубоя, тъй като играта се разви доста равностойно, но в крайна сметка момчетата на Сашо Попов спечелиха с 27:25. За столичани посрещач беше Христо Цветанов, който се справи много добре със задачите си.

В третия гейм сякаш съпротивителните сили на Марек намаляха, също така и психологически явно бяха изпаднали в дупка, и ЦСКА спечели с 25:13, а с това спечели и категорично срещата.

ЦСКА беше по-добрият отбор в почти всички показатели. Гостите от София се справиха по-добре на блокада (13-4), реализираха повече директни точки от сервис (10-1), атаката им също беше по-добра (54%-38%). Марек имаше предимство единствено при посрещането (48%-40%).

Най-резултатен за успеха на ЦСКА беше Яни Георгиев с 15 точки (7 аса, 2 блока, 55% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака), а по 13 точки отбелязоха Тодор Костов (1 ас, 4 блока, 100% ефективност в атака) и Венцислав Георгиев (2 блока, 2 аса и 39% ефективност в атака).

В следващия кръг на 1 декември (петък) ЦСКА приема Арда Кърджали, а Марек Юнион - Ивкони е домакин на Левски.

След този успех ЦСКА вече е на 3-ото място в класирането, а дупничани са 6-ти.