ЦСКА се класира на финал в мъжкото волейболно първенство, след като победиха Монтана с 3:2 гейма в четвъртата среща от серията и с 3-1 успеха ще спорят за златото с Нефтохимик.

ЦСКА спечели и второто си домакинство в пълната зала "Христо Ботев" след 3:2 гейма - 22:25, 25:20, 25:20, 22:25, 15:12.

Трети мач от серията се реши от тайбрек, но в него опитът на "армейците" си каза думата и така за първи път от 2011-та година ЦСКА отива на финал.

Теди Салпаров си пожела ЦСКА на финал

Скъсан ахилес извади либерото на Монтана

Нефтохимик вече е финалист в Суперлигата

Както и останалите двубои от серията, и този тръгна много равностойно, като чак до 21:21 вървеше точка за точка.

Смяната на водачеството обаче в повечето ситуации бе с една напред за Монтана и гостите поведоха с 23:21 с шанс да вземат гейма. Кирил Клец с мощен сервис затвори частта за монтанчани с 25:22.

Вторият гейм започна доста по-добре за ЦСКА, като с мощни атаки "червените" взеха аванс от три точки. Домакините продължиха да водят в тази част, в един момент с до 6 точки и задържаха, въпреки опитите на Монтана да навакса. Така след 25:20, резултатът бе изравнен.

Третият гейм започна да накланя везните към ЦСКА отново на второто техническо прекъсване, малко след което "армейците" поведоха с 4 точки. Опитът им в различни микроситуации даваше предимството за "червените", а добрите изяви на Монтана бяха твърде епизодични.ЦСКА държеше нещата под контрол в този трети гейм и го спечели убедително, за да се доближи само на един от място на финала.

Нещата обаче вече съвсем очаквано за тази серия, отново се обърнаха и Монтана водеше от началото до края на четвъртия гейм, за да изравни до 2-2 и да докара всичко до тайбрек. ЦСКА за малко да настигне съперника в последните минути, но все пак след 25:22 пак имаше равенство в геймовете.

Завършекът на двубоя бе точно какъвто се очакваше - напрегнат, завързан, точка за точка. Малките грешки накланяха везните, а ЦСКА спечели важна 9-та точка след дълго разиграване и няколко спасявания. Монтана хвърли много битка и в следващото разиграване, но пак опитът изведе "червените" напред с 10:8.

Домакините продължиха да играят умно и в крайна сметка надхитриха монтанчани и след 14:10 вече нямаше кой да ги спре да спечелят мача, а с това и серията. Предпоследната точка бе преразгледана от съдиите, а четирите мачбола дойдоха с нея. ЦСКА пропусна първите два от тях, но Красимир Гайдарски с мощна атака през центъра затвори мача с 15:12.