Волейболният ЦСКА се нуждаеше от 5 гейма, за да се поздрави с победата в гостуването срещу Пирин Разлог от 19-ия кръг на родната Суперлига. „Червените“ успяха да измъкнат победата с 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:19, 15:8), като тя бе 16-а за тях от началото на шампионата.

Успехът означава, че „армейците“ излизат еднолично на първо място в класирането. За това голяма роля имаше поражението на Монтана от Добруджа 07.

Двубоят между Пирин и ЦСКА беше гладиаторска битка за всяка точка, а колебливото посрещане на столичани им коства първия сет. В края на втория гейм отсъждане на главния съдия Ивайло Иванов нажежи страстите сред играчите и феновете на домакините, които все пак показаха здрави нерви, за да вземат третата част и да поведат с 2:1.

В четвъртата част гостите бяха категорични и вкараха мача в тайбрек, който заслужено спечелиха с 15:8.

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от 19-ия кръг:

Арда Кърджали - Черно море 1:3 (25:27, 20:25, 25:17, 21:25)
Добруджа 07 - Монтана 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:17)
Пирин Разлог - ЦСКА 2:3 (25:22, 20:25, 25:23, 19:25, 8:15)

7. Марек Юнион-Ивкони 18 8 10 30:38 22
8 Миньор 18 6 12 27:40 19
9. Тетевен Волей 17 6 11 24:36 19
10. Черно море 18 5 13 21:42 17
11. Арда 19 3 16 15:50 10
12. Славия 18 0 18 10:54 2