Волейболният отбор на ЦСКА се класира за финалната шестица на Купата на България, след като подчини Левски с 3:1 гейма в двубой, играл се в столичната зала „Универсиада“. В отделните части срещата се разви при 25:23, 31:33, 25:15 и 25:18.

Това бе трета поредна победа през сезона за ЦСКА над Левски, след двата успеха на „армейците“ в шампионата.

ЦСКА започна силно среща, като поведе на „сините“. Първата техническа пауза пък дойде при 8:5 за „червените“. След бомбена атака на Яни Георгиев „армейците“ поведоха с 10:7, а Петър Шопов поиска прекъсване. След подновяването на игра ЦСКА поведе с 12:7. При пет точки аванс в полза на гостите дойде втората техническа пауза.

В последствие домакините успя да навакса пасива си и се приближиха само на точка зад съперника си. „Червените“ обаче отново дръпнаха с три пункта – 20:17, когато Петър Шопов поиска прекъсване за втори път. Левски пак се приближи на точка зад опонента си – 22:23, а след сервис на Симеон Александров и важен блок на ЦСКА, „червените“ отново дръпнаха – 24:22. Блокада на Богданов спря атака на Мляков и така Левски спаси точката за затваряне на гейма. При новия си опит „армейците“ затвориха частта с 25:23.

Левски започна силно втория гейм. Волейболистите на Петър Шопов дръпнаха още в началото, а при 8:6 за „сините“ настъпи първото техническо прекъсване. При 9:9 Петър Шопов поиска пауза. А след подновяването на играта „червените“ поведоха с 12:10 след директна точка от сервис на Яни Георгиев. Втора техническа пауза дойде при 4 точки аванс за ЦСКА – 16:12

В последствие ЦСКА дръпна с 21:19. При 21:20 Александър Попов взе прекъсване. Грешка на Шекерджиев позволи на Левски да изравни 21:21, а след това домакините и поведоха с 23:22. ЦСКА имаше геймбол при 24:23, но „сините“ стигнаха до ново изравняване. При 27:26 Левски имаше първи геймбол. Той бе отразен от ЦСКА, а при 28:27 „сините“ имаха втора възможност да затворят частта, но без успех. ЦСКА успя да си върне водачеството – 30:29, но Левски отново изравни, а в последствие успя и да излезе напред 32:31. След серви на Теодор Богданов левскарите спечелиха гейма – 33:31.

ЦСКА започна много уверено в третия гейм. Момчетата на Александър Попов си осигуриха аванс от три точки преди първата техническа пауза – 8:5, а впоследствие дръпнаха с 10 точки – 20:10. „Чеверните“ излязоха отново напред в геймовете след 25:15.

Волейболистите на Александър Попов започнаха убедително и в четвъртия гейм, когато поведоха с 8:5. При 16:11 в полза на „армейците“ дойде и втора техническа пауза. ЦСКА продължи да доминира осезаемо до края на мача и затвори гейма при 25:18.