Истинско дерби сътвориха отборите на Славия и Марек Юнион Ивкони в срещата си от 4-ия кръг на Суперлигата. Двубоят се игра в столичната зала „Панайот Пондалов” пред около 80 души. След множество обрати и оспорвани битки Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:2/ 25:23, 22:25, 25:23, 18:25, 15:7/ Гостите от Дупница започнаха мача по-уверено, като водеха почти през целия гейм с разлика от 2-3 точки. На няколко пъти „белите” успяха да скъсят дистанцията, но накрая успехът бе за момчетата на Найден Найденов. Във втория сет нещата се обърнаха и Славия взе инициативата, изравнявайки резултата. В истинска драма се превърна третата част, след като „белите” продължиха по възходяща линия и не само имаха инициативата, но и на моменти водеха с 6 точки разлика. За да се стигне до 17:15 малко след почивката, а по-късно и до 22:23 за гостите, които в крайна сметка взеха частта и поведоха с 1:2. Момчетата на Северин Димитров обаче показаха дух и здрава психика и не позволиха загубата на почти спечелен гейм да им повлияе. Постепенно те се върнаха в мача и след убедителна игра го вкараха в тайбрек. В решаващата част дупничани убиха интригата още в началото, повеждайки с 4 точки разлика и не изпуснаха лидерството си до края, като записаха втора победа в първенството.