Без основния си разпределител Любомир Агонцев отборът на Монтана спечели очаквано в зала „Младост” срещу Миньор Перник срещата си от третия кръг на турнира за Купата на България по волейбол.

Момчетата на треньора Даниел Пеев обаче изненадващо дадоха гейм на своя съперник.

Домакините затвориха първата част с 25:17 и започнаха с две бързи точки директно от сервиз втората. Последва отпускане, което бе използвано от гостите. Опитният Коце Стойков бе с основен принос неговият отбор да стигне до успех в гейма с 25:21.

Следващите два монтанчани ги изиграха стегнато и не допуснаха нова изненада.

Минчо Минчев бе най-резултатен за Монтана със 17 т., капитанът на отбора Александър Симеонов завърши мача с 13 т. Националът Иван Латунов се завърна отново в игра след контузия отбелязвайки 10 т.

За Миньор Костадин Стойков се отличи с 16 т., Галин Николов с 9 т.