Монтана спечели без проблеми с 3:0 домакинската си среща с Арда (Кърджали) от XVIII кръг на първенството на Суперлигата. Възпитаниците на треньора Даниел Пеев не срещнаха проблеми срещу един по принцип неудобен за тях съперник. Домакините започна силно и първия гейм приключи при резултат 25:13. Във втория гостите дръпнаха с 4:0 и водеха до първото техническо прекъсване, но силите им стигнаха до тук. И в третата част монтанчани не бяха докрай концентрирани, но до изненада не се стигна и те затвориха мача за 68 минути и по този начин записаха 14-та си победа от началото на сезона. Минчо Минчев бе най-резултатен за победителите с 16 точки и 54% ефективност в атака. По 11 точки за Монтана добавиха Златко Кьосев и Александър Симеонов. За отбора на Арда капитанът Невен Нешев отбелязаха 12 т.