Националният отбор по волейбол за жени на България отстъпи на Турция с 2:3 гейма (25:23, 23:25, 23:25, 25:13, 13:15) в среща от 4-ия кръг на квалификациите за Световното първенство по волейбол. При този развой нашите момичета имат минимални шансове да спечелят директна квота за Мондиала в Япония през 2018 година.

Теоретична възможност волейболистките ни да завършат на 1-о място все още съществува, но тя минава през чиста победа за тях в последния мач, както и поражение с 0:3 или 1:3 на туркините в неделя (4 юни).

Все пак момичетата на треньора Иван Сеферинов ще имат шанс и да се поправят, тъй като евентуалното 2-о място ще ги изпрати на допълнителни квалификации.

Възпитаничките на Иван Сеферинов започнаха силно срещата и взеха първия гейм след 25:23. Туркините обаче бързо изравниха, като със същия резултат се поздравиха с успеха във втората част. Силната игра на южните ни съседки продължи и в третия гейм, който отново приключи при 25:23. Все пак нашите стигнаха до тайбрек след много силна четвърта част и 25:13.

В тайбрека, България изоставаше в началото с 4:10. Нашите момичета обаче се мобилизираха и направиха невероятна серия, в която съкратиха пасива си до 2 точки - 13:14, но в крайна сметка загубиха – 13:15.

Турция сега има 4 победи от 4 мача, а България остана на 2-а позиция с 3 победи и 1 поражение, но пък взе точка от днешната загуба.

В топреализатор за България се превърна Елица Василева с 24 точки. Емилия Николова добави 21. За Турция Нериман Йозсой и Мерием Боз записаха по 15 пункта.

В неделя България излиза срещу Косово от 20:00 часа за петия си двубой в група C.

Стартов състав в мача с Турция: Нася Димитрова, Добриана Рабаджиева, Лора Китипова, Емилия Николова, Христина Русева, Елица Василева, Мария Филипова