ЦСКА победи Левски с 3:0 гейма (25:12, 25:15, 25:20) в женското Вечно дерби във волейбола.

С това „червените“ записаха втора победа в шампионата като с две загуби и 6 точки, а Левски регистрира трета загуба до сега.

Вечното дерби бе без публика, като феновете не можаха да подкрепят своите любимки. Към това за Левски имаше и още един неприятен факт – титулярната разпределителка Гергана Георгиева се контузи точно преди мача. Така дебют за „сините“ в основния състав отбеляза 16-годишната Гергана Бечева, която бе титуляр цял мач.

Истинско вечно дерби не се получи, тъй като домакините не успяха да бъдат равностойни на гостенките. Армейките доминираха изцяло, като не дадоха изобщо възможност на „сините“ за опониране. И в трите гейма те водеха с голяма разлика и ги затваряха безпроблемно. В третия гейм треньорката Юлия Иванова, даде възможност на повече момичета да влязат в игра, като това доведе до по-голяма оспорваност, но в крайна сметка до обрат не се стигна и червените затвориха мача с чиста победа след 70 минути игра, информира bgvolleyball.com.