Монтана спечели втора поредна победа над Добруджа, като днес постигна успех с 3:2 (25:21, 24:26, 25:23, 22:25, 15:12) във втора полуфинална среща от серията в мъжкото първенство. Пред погледа на националния селекционер Пламен Константинов мачът премина през множество обрати и драматични моменти, но както и в първата среща, домакините взеха успеха.

В първата част Монтана взе аванс от самото начало, като добруджанци постоянно догонваха, но при 23:21 сбъркаха. Втората част обаче беше за тях и те натиснаха с начален удар и блокада след 23:23, за да изравнят.

Най-оспорвана се оказа третата среща, в която нито един от двата отбора не взе предимство.

Все пак в последните минути с точни изпълнения на Делчо Раев и Александър Симеонов Монтана поведе. В четвъртия гейм Монтана поведе с 8:5, но до края Добруджа контролираше играта за 2:2 гейма.

В тайбрека Монтана поведе с 5:0 и два успешни начални удара на Минчо Минчев, което се оказа и победата за домакините.